İkizler Burcunun Sağlık Özellikleri

İkizler burcunun sağlık özellikleri değerlendirilirken, Merkür ün sinir sistemini yönettiğini unutmamak gerekir. Bu nedenle ikizler burcu insanları da sinir sistemi ile alakalı hastalıklara meyillidirler. Sürekli değişen ruh halleri de, onların sinirlerinin kolay bozulmasına neden olabilmektedir. Çok fazla düşünen bir beyin yapısı, ikizler burcunun özellikleri arasındadır. Diğer burçların neredeyse iki katı fazla beyin faaliyeti yaşayan ikizler burcunu, sağlığını koruyabilmesi için dinlenmesi çok önemlidir. Bu dinlenme en fazla uyku ile olmalıdır. Çünkü onları beyin faaliyetleri ancak uyurken durmaktadır. Hatta uyurken bile düşündüklerini söylesek, tuhaf olmaz.

İkizler burcunun tabiatı havadır. Bu yüzden hava ile olan bağları da diğer burçlardan daha fazladır. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için de, temiz havaya herkesten daha fazla ihtiyaç duyarlar. İkizler burcunun özellikle ak ciğerlerini korumaları çok gereklidir.

Hareketli bir yapıya sahip olmaları, onların genellikle sağlıklı olmalarına olanak tanır. Hemen her ikizler burcu hareketlidir. Şayet durgun bir ikizler ile karşılaşırsanız, bir sorunu olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Hareketli yapıları, onların sindirim sistemlerinin iyi çalışmasına ve kolay kilo almamalarına da olanak tanır. Bu sebeple obezitenin getirdiği hastalıklara yakalanma riskleri düşük olur.

Çok söz dinlemez bir hasta olur ikizler burcu insanları. Özgürlüklerine olan aşırı düşkünlük, ikizler burcunun özellikleri içerisindeki en vaz geçilmezidir. Hastalıkların bile özgürlüklerini kısıtlamasına izin vermezler. Hastalıkları pek umursamaz, doktorların tavsiyelerine de uymazlar. Her ne hikmetse, hastalıkları çoğu insandan da çabuk atlatırlar.

21 Eylül 2011 | 12293 Okunma