İkizler Burcunun Genel Özellikleri

İkizler burcunun genel özellikleri arasında ilk olarak çok yönlülükten bahsedebiliriz. Bünyesinde çift karakter taşıyan bu burcun insanları, her şeyi çift kişilik yaparlar. Mesela çoğu ikizler burcunun iki işi vardır. İmkanları ölçüsünde iki farklı evi veya arabası vardır. İlgileri sürekli değişen ikizler burcu insanları, iki ayrı şeyle uğraşmaktan zevk alırlar. Başkaları için yorucu olan bu durum, ikilerin yaşam tarzıdır.

İkizler burcunun özellikleri arasında en tipik olanı, inanılma bir hızla değişen ruh halidir. Onun çok mutsuz olduğu bir anda, inanılmaz bir enerji ile dolup, etrafa nasıl neşe saçtığını görmek, çok ilginç bir deneyimdir. Bu yapmasına neden olan şey yönetici gezegeni olan Merkür dür. İkizler burcunun bu özelliği, onları tanımayı oldukça güçleştirmektedir.

Çok yönlü bir hareket kabiliyeti de, ikizler burcunun özellikleri arasında tipik olanlardandır. İlgi odakları sürekli değişir. Ne zaman neyle meşgul olacakları, nerede bulunacakları belli olmaz. Bu zaafları yüzünden, uzun süren işlerden çabuk sıkılırlar. Hatta genellikle onların başladıkları işleri, başkaları tamamlar. Çünkü onlar çoktan bir başka işe başlamışlardır bile.

Romantik bir yapıları yoktur. Genellikle duygusal değildirler. İlişkiler konusunda da hep bir kararsızlık içerisindedirler. Genellikle evliliğe çok geç karar verirler. Bu, biraz özgürlüklerine olan düşkünlüklerinden, biraz da, çok özel birisinin arayışı içerisinde olmalarından kaynaklanır. Bir ilişki esnasında elde tutulmaları da oldukça güçtür. Ama gerçek aşkı bulduklarına inandıklarında, yıldırım hızı ile evlilik teklifinde bulunabilir ve yine aynı hızla yuvalarını kurabilirler.

Zeki, esprili, entelektüel, hareketli ve sosyal bir yapıya sahiptirler. İletişim konusunda çok beceriklidirler. Bu yüzden sosyal ortamlarda rahat ve mutludurlar. Sempatik ve canlı yapıları ile dikkat çekerler. Gizemli bir yapıları vardır. Ne zaman ne düşündüklerini anlamak çok zordur. Sürekli bir değişiklik ve hareketlilik özlemindedirler. Rutin işlerden hemen sıkılırlar.

21 Eylül 2011 | 10119 Okunma